Witamy na stronie miejscowości Kadłub!

Kadłub położony jest w samym sercu Górnego Śląska, 30 km od Opola i 45 km od Gliwic. Na stronie można znaleźć wiele informacji o historii naszej miejscowości oraz o ludziach w niej mieszkających.

Willkommen auf der Internetseite von Kadlub!

Kadlub liegt im Herzen von Oberschlesien - 30 km von Oppeln und 45 km von Gleiwitz entfernt. Auf dieser Seite finden Sie viele Informationen über die Geschichte und Gegenwart dieses Ortes und über die Menschen, die hier leben.

Ostatnie wydarzenia

Dzień Seniora 201617 stycznia w Kadłubie odbyło się coroczne spotkanie Seniorów z całego Kadłuba. Przybyło ponad 100 osób i było bardzo wesoło. Zespół "Na chwila" wykonał koncert kolędowy, Panowie Roman Stachula i Wiktor Griner przygotowali podkład muzyczny. Seniorzy bawili się wspaniale,był toast, były też konkursy sprawnościowe i wspólne śpiewanie. Panie z świetlic, biblioteki, członkowie Rady Sołeckiej i Odnowy Wsi Sołectwa Kadłub Wieś przygotowali całą imprezę za co im bardzo dziękuję. Uczestnicy składali się po 5 zł a pozostałą część sfinansowały Sołectwa Kadłuba Pieca i Kadłuba Wsi.

Sołtyska Sołectwa Kadłub Wieś.