Witamy na stronie miejscowości Kadłub!

Kadłub położony jest w samym sercu Górnego Śląska, 30 km od Opola i 45 km od Gliwic. Na stronie można znaleźć wiele informacji o historii naszej miejscowości oraz o ludziach w niej mieszkających.

Willkommen auf der Internetseite von Kadlub!

Kadlub liegt im Herzen von Oberschlesien - 30 km von Oppeln und 45 km von Gleiwitz entfernt. Auf dieser Seite finden Sie viele Informationen über die Geschichte und Gegenwart dieses Ortes und über die Menschen, die hier leben.

Ostatnie wydarzenia

Bery 2016


W 2016 roku Wodzenie Bera zorganizowało Sołectwo Kadłub Wieś. W sobotę 23 stycznia Bery odwiedzały posesje mieszkańców Banatek Małych i Pieca. Udział w tym orszaku brali dziadkowie, ojcowie oraz młodzież jak zawsze w Kadłubie "Łączymy pokolenia". Ber to Waldemar Sowa a jego syn Paweł to dziecko leśne, cyganka to Edward Piontek a jego syn Dominik to cyganiątko, w postać lekarza przebrał się Krzysztof Mróz, policjanta Grzegorz Mika,leśniczego Józef Kuboń, strażaka Dawid Mika, kominiarza Tomasz Frej, akordeonista Dawid Maciołek a bęben to Teksańczyk Dominik Kyrcz. W sobotę 30 stycznia Bery odwiedzą posesje mieszkańców Banatek Dużych i Kadłuba Wsi proszę o życzliwe przyjęcie i wszystkim bardzo dziękuję. Sołtyska Sołectwa Kadłub Wieś G. Puzik