Witamy na stronie miejscowości Kadłub!

Kadłub położony jest w samym sercu Górnego Śląska, 30 km od Opola i 45 km od Gliwic. Na stronie można znaleźć wiele informacji o historii naszej miejscowości oraz o ludziach w niej mieszkających.

Willkommen auf der Internetseite von Kadlub!

Kadlub liegt im Herzen von Oberschlesien - 30 km von Oppeln und 45 km von Gleiwitz entfernt. Auf dieser Seite finden Sie viele Informationen über die Geschichte und Gegenwart dieses Ortes und über die Menschen, die hier leben.

Ostatnie wydarzenia

Budżet obywatelski 2016


Zagłosuj na nasze kadłubskie projekty w Budżecie Obywatelskim 2016!

To zajmie ci tylko 5 minut! Przygotuj Pesel i komórkę.


Masz do rozdania 5 głosów (5, 4, 3, 2, 1)

Oddaj głos na nasze kadłubskie projekty i jakiś inny projekt na naszych wioskach.


Tutaj możesz oddać głos

albo na stronie strzelceopolskie.pl

Oto nasze projekty:


Budowa chodnika na ul. Dworcowej w Kadłubie-Piecu
Opis: Projekt zakłada budowę odcinka chodnika na długości 150 m i wykonanie wjazdu do 7 posesji. Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa korzystających z drogi, a w szczególności dzieci uczęszczających do szkoły i kościoła.

Koszt 37.000 zł


Centrum Rekreacji Przedszkolaków - utworzenie placu zabaw dla najmłodszych w Kadłubie
Opis: Projekt zakłada zakup i montaż zestawu zabawowego dla dzieci oraz przygotowanie parkingu. Celem projektu jest utworzenie nowoczesnej przestrzeni publicznej zachęcającej do wypoczynku na świeżym powietrzu z przyległym parkingiem.

Koszt 50.000 zł


Miasteczko rowerowe na boisku szkolnym w Kadłubie
Opis: Projekt zakłada wykonanie miasteczka rowerowego na istniejącym boisku asfaltowym poprzez namalowanie elementów infrastruktury drogowej, usytuowanie w niej znaków drogowych pionowych oraz ewentualnych przeszkód. Celem projektu jest doskonalenie techniki jazdy na rowerze dla dzieci oraz bezpieczne wdrażanie przepisów ruchu drogowego.

Koszt 15.000,00 zł