MIĘDZYGMINNE ANDRZEJKI W KADŁUBIE

MIĘDZYGMINNE ANDRZEJKI W KADŁUBIE
Dnia 17 listopada w Kadłubie, odbyły się międzygminne Andrzejki, na które zaproszone były dzieci uczęszczające do świetlicy Kadłub Wieś, Biblioteki Publicznej, świetlicy Kadłub Piec, oraz świetlicy w Osieku. Po raz pierwszy gościliśmy u nas dzieci ze świetlicy w Spóroku (gm. Kolonowskie), oraz Główczyc (gm. Dobrodzień). Pani Iza w przebraniu wróżki Hildy, przywitała wszystkich gości i zaprosiła ich do zwiedzania i zapoznania się z pracą w bibliotece oraz świetlicy.

Po zdobyciu cennych informacji, dzieci wróciły z wróżką na salę, gdzie czekał na nich Pan Sebastian, który zabawiał wszystkich gości podczas całej imprezy. W trakcie zabawy dzieci mogły wywróżyć sobie przyszłość z kart, kostek, serc oraz innych ciekawych wróżb, przygotowanych przez kadłubska młodzież, której bardzo dziękujemy za zaangażowanie i pomoc. Na uczestników czekał słodki poczęstunek, zakupiony przez SOK, oraz przez  Panią Bogusię pracującą w bibliotece. Kolejną niespodzianką był występ  naszej gwiazdy, która uświetniła wspaniałą zabawę: Monika Sowa reprezentująca świetlicę Kadłub Wieś, jako Urszula z zespołem, w skład którego wchodzili: Agnieszka Kruppa, Katarzyna Mróz, Natalia Szłapa, Aleksandra Żądło, Weronika Mróz, Bartek Piontek oraz Paweł Sowa. Drugą wokalistką tamtejszego wieczoru była Agnieszka Hendla, jako Ewa Farna ze swoją gitarzystką Basią Adamietz reprezentującą świetlicę Kadłub Piec. Impreza okazała się strzałem w dziesiątkę, gdyż ponad 90 osób (od przedszkola wzwyż) wzięło w niej udział.

Oto galeria

 


Dziękujemy szczególnie Paniom opiekunkom, dzieci uczęszczających do świetlicy w Spóroku i Główczycach, za skorzystanie z naszego zaproszenia                       i zorganizowania przyjazdu, oraz wzięcia udziału w zabawie. Organizatorzy.

Artykuł został napisany przez Izabelę Bakalarczyk - instruktorkę świetlicy wiejskiej Kadłub Wieś oraz przez Panią Bogusię Kaczmarczyk - pracownika Biblioteki Publicznej w Kadłubie Uśmiech. Dziękujemy