Przedszkolaki z Kadłuba dziękują za głosy.

Przedszkolaki z Kadłuba dziękują za głosy.

Dziękują wszystkim, którzy oddali głos na pracę plastyczną, która brała udział w konkursie ogólnopolskim w programie  „Akademia Aquafresh”, do którego przedszkole należy od tego roku. Nasza praca po dostaniu się do 100 najlepszych prac w Polsce zakwalifikowała się do dalszego etapu w konkursie i to dzięki Państwa głosom znalazła się na 7 miejscu z czego ogromnie się cieszymy i przedstawiamy naszą nagrodę na zdjęciu czyli: szczoteczki, kubeczki i pasty, którymi już myjemy ząbki w domu oraz książeczki o tematyce mycia zębów, które znajdują się w naszej biblioteczce przedszkolnej.

Jeszcze raz dziękujemy tym, którzy znaleźli 5 minut na to, żeby na nas zagłosować. Pozdrawiamy gorąco!!!

 

Przedszkole w Kadłubie w roku szkolnym 2011/2012 przystąpiło do programu antytytoniowego „Czyste powietrze wokół nas”, który stanowi pierwszy etap nabywania wiedzy na temat szkodliwości dymu tytoniowego. Program łaczy się również z poznawaniem sposobów radzenia sobie w tych sytuacjach codziennych, w których dziecko narażone jest na szkodliwe dlań zwyczaje osób palących.
Dzieci podczas realizacji pierwszych zajęć poznały nowego przyjaciela przedszkola DINUSIA, który zaprosił dzieci na wspólny spacer w celu zaobserwowania rodzajów  dymów. Oczywiście różne rodzaje dymu zostały zauważone i dzieci, które czynnie brały udział w realizacji zadania doprowadzone zostały podczas spaceru przez naszego przyjaciela Dinusia do Biblioteki Publicznej, gdzie przed dzrzwiami czekała już na nich Pani bibliotekarka, która przeprowadziła z dziećmi rozmowę na temat spostrzeżeń ze spaceru oraz tak ważnego czystego powietrza w naszym życiu. Pani Bogusia wypożyczyła dzieciom książki związane z ekologią, które mają pomóc nam w realizacji następnych przeprowadzanych zajęć związanych z programem.
Dzieciom bardzo podobały się zajęcia i już nie mogą się doczekac kolejnego spotkania z Dinusiem, który poprowadzi następne zajęcia dla dzieci.

 

Iza Bakalarczyk