Czyste powietrze wokół nas

Przedszkole w Kadłubie w roku szkolnym 2011/2012 przystąpiło do programu antytytoniowego „Czyste powietrze wokół nas”, który stanowi pierwszy etap nabywania wiedzy na temat szkodliwości dymu tytoniowego. Program łączy się również z poznawaniem sposobów radzenia sobie w tych sytuacjach codziennych, w których dziecko narażone jest na szkodliwe dlań zwyczaje osób palących.
Dzieci podczas realizacji pierwszych zajęć poznały nowego przyjaciela przedszkola DINUSIA, który zaprosił dzieci na wspólny spacer w celu zaobserwowania rodzaj dymów. Oczywiście różne rodzaje dymu zostały zauważone i dzieci, które czynnie brały udział w realizacji zadania doprowadzone zostały podczas spaceru przez naszego przyjaciela Dinusia do Biblioteki Publicznej, gdzie przed drzwiami czekała już na nich Pani bibliotekarka, która przeprowadziła z dziećmi rozmowę na temat spostrzeżeń ze spaceru oraz tak ważnego czystego powietrza w naszym życiu. Pani Bogusia wypożyczyła dzieciom książki związane z ekologią, które mają pomóc nam                  w realizacji następnych przeprowadzanych zajęć związanych z programem.
Dzieciom bardzo podobały się zajęcia i już nie mogą się doczekać kolejnego spotkania z Dinusiem, który poprowadzi następne zajęcia dla dzieci.

Izabela Bakalarczyk