Kadłub niepokonany

Artykuł w Strzelcu Opolskim

Piłka halowa
W minioną sobotę w hali przy ulicy Kozielskiej odbył się turniej gminnego zrzeszenia LZS w piłce halowej seniorów. Po rozegraniu 15 meczów okazało się, że najlepszą drużyną został LKS Kadłub.

Dziewięć zespołów z gminy Strzelce Opolskie podzielonych zostało na trzy grupy, w których grano systemem każdy z każdym. Dwa najlepsze zespoły awansowały do dalszych gier. W pierwszej grupie zdecydowanie najlepszym był zespól Piasta Strzelce Opolskie, a po ciekawym meczu i kwadransie walki (mecz trwał 15 minut, bez zmian stron boisk) Rzemiosło wyeliminowało Tęczę Szymiszów. W drugiej grupie najlepszy okazał się Kadłub, strzelając w tej fazie najwięcej goli. Jedność wyeliminowała z dalszych gier Czarnych z Kalinowa i Kalinowic. W trzeciej grupie do ostatniej minuty ostatniego meczu ważyły się losy tego, który z zespołów odpadnie z dalszych gier. Ostatecznie okazał się nim zespół Orła.

W półfinałach niespodzianką było odpadnięcie Tempa Grodzisko, które jako lider trzeciej grupy przegrało z drugim zespołem grupy drugiej czyli Rozmierką.

W finałowej rozgrywce pierwsze dwa mecze Jedność Rozmierka przegrała po 0:4 i ostatnie 15 minut turnieju to walka Piasta Strzelce Opolskie z LKS-em Kadłub o zwycięstwo. Kadłub objął prowadzenie, lecz Piast, mimo iż grał w osłabieniu (jeden z zawodników otrzymał karę dwóch minut za faul) zdołał wyrównać. Kadłub nie dał za wygraną, a gol Mateusza Kruppy dał zespołowi prowadzenie, a ostatecznie również zwycięstwo. Jeszcze na 10 sekund przed końcem meczu strzał Tomasza Klemana trafił w poprzeczkę bramki Mariusza Piontka i wygrana Kadłuba stała się faktem.

- Mimo iż jesteśmy z małej miejscowości, to jednak wygraliśmy ten turniej – powiedział prezes LKS-u, Tomasz Mróz. - My, ludzie ze wsi, nie wstydzimy się tego, a na boisku zawsze zostawiamy serce.

Kadłub grał w składzie: Mariusz Piontek, Adam Szopa 2, Mateusz Kruppa 4, Łukasz Pyka 1, Łukasz Olejnicki 2, Grzegorz Kaczmarczyk, Tomasz Feliks, Rafał Szopa 2, Piotr Adamietz 3, Tomasz Kalla 1, Marek Porada 1, Arkadiusz Frey 3, kierownik Gerard Piontek.